COMPOHUB

INTELLEKTUAALSED VÄLJUNDID

1. Pädevuste ja oskuste raamistik

Väljund 1 on ühendav lüli projekti ettevalmistamise etapis tehtud uurimistegevuste ja projekti põhifaasis tehtavate tööde, s.o ülejäänud intellektuaalsete väljundite vahel. V1 tugineb ka CompoHUB projekti lõpptulemustele ning koostab komposiittööstuse jaoks tervikliku kompetentsi- ja oskuste raamistiku.

V1 raames on projektipartnerid viinud läbi põhjaliku analüüsi komposiittööstuse arengu kohta partnerriikides, eriti Bulgaarias ja Horvaatias, kus sellist analüüsi pole varem tehtud. Osana ulatuslikust väliuuringutest tegid partnerid kindlaks ja kaardistasid partnerriikide komposiittööstuse ettevõtetes vajalikud võtmeoskused, mis on aluseks V2 ja V3 edasisele arendamisele. V1 teine ​​osa annab põhjalikuma ülevaate komposiittööstusest. Selle tulemusel töötati välja tööhõive võimaluste ja takistuste kataloog ning perspektiivsete tehnoloogiate fookuste kataloog.

Väljund 2. Koolitusprogramm ja sisu – Komposiitmaterjalide valmistaja – minu tulevane kutse (Tööstuse pakett)

2. väljundi (st tööstuse pakett), mida koordineerib AFormX, eesmärk on välja töötada terviklik koolitusprogramm ja sisu, mis on kohandatud komposiittööstuse spetsiifilistele vajadustele ja nõuetele. Sel eesmärgil integreerib see V1-s välja töötatud raamistiku ja tugineb CompoHUB projektis toodetud olemasolevatele materjalidele. Olemasolev CompoHUB koolituse sisu koos äsja väljatöötatud koolitusmoodulitega moodustab tervikliku koolituspakkumise, mida on levitatud partnerriikides koolitusprogrammina "Komposiiditootja – minu tulevane kutse". Pärast tööstuse (AFormX ja 3dgrupa) ning kutsehariduse ja -koolituse projektipartnerite (st SBG ja KAK) läbiviidud hindamis- ja valideerimisprotsessi katsetasid koolitusprogrammi Bulgaarias ja Horvaatias vastavate projektipartnerite poolt määratud koolitatud juhendajad. (BICC ja 3DGrupa).

Paralleelselt katsetamisprotsessiga integreeriti uuendatud ja lokaliseeritud koolitusprogramm täielikult uuendatud CompoHUB e-õppe platvormi ja veebihoidlasse, et seda veebiressurssi veelgi rikastada ja uuesti kasutada. Samuti tutvustati platvormi täiendavaid uuendusi, mis põhinevad kasutajate tagasisidel.

Väljund 3. Süsteem liittööstuse kursuste kiireks rakendamiseks haridus- ja kaubandusorganisatsioonide poolt (kutseõppe pakett)

3. väljund (st kutseõppe pakett), mida koordineerib KAK ja SBG, töötab välja koolitusprogrammi, mis pakitakse ja levitatakse kui "Süsteem, mis võimaldab haridus- ja äriorganisatsioonidel kiiresti rakendada liittööstuse kursust". Kursus põhineb täielikult V2 raames toodetud koolitusprogrammil. Rõhuasetus on koolitajate probleemide lahendamisel. Tuginedes üksikasjalikule samm-sammult juhendile komposiittööstuse koolituste korraldamiseks, mis võtab kokku V1 ja V2 järeldused koos kursuste läbiviimiseks vajalike ressursside loeteluga, koostasid projektipartnerid eesotsas KAK-iga organisatsioonilised juhised, koolitaja ettevalmistusmaterjalid ja testid. Juhend sisaldab ja pakub esialgset kontrollnimekirja, mis sisaldab üksikasjalikku kirjeldust ja juhiseid materiaalsete põhitingimuste kohta, mida organisatsioon peab täitma enne liitkoolitusega alustamist. See on esmane viide haridusorganisatsiooni või kutsehariduse ja -koolituse pakkuja vastava juhi/koolituseksperdi esialgsele otsusele, kas alustada koolitusega või mitte. Pärast koolitusprogrammi väljatöötamist ja esialgset hindamist katsetati seda Sloveenias korraldatud koolitajate koolituse (C1) käigus, mille viisid läbi ühiselt KAK, SBG ja AFormX. Koolitatud eksperdid on piloteerinud koolitusprogrammi "Komposiiditootja – minu tulevane kutse" (V2) Bulgaarias ja Horvaatias.

Väljund 4. Koolitus- ja kutsestandardi ülekandmine ja laiendamine: Plastkomposiitmaterjalide valmistaja

Väljundi 4 eesmärk on veelgi laiendada ja viia kutsestandard "Komposiittoodete valmistaja" üle Bulgaaria ja Horvaatia kutseõppesüsteemidesse. RRA koordineerimisel ja aktiivsel toel algatasid BICC ja 3DGrupa menetluse kutsestandardi kinnitamiseks ja kasutuselevõtmiseks oma riiklikes haridussüsteemides. Nad töötasid välja asjakohased pädevusprofiilid vastavalt EQF-4 (õpipoisid) ja EQF-6 (koolitajad/Meister-Level) ning DigComp 2.0 – raamistikule. See protsess viidi läbi seotud partnerite aktiivsel toetusel, kes on väljendanud valmisolekut protsessi panustada. Projekti lõpuks on sama kutsestandardi (V4) rakendanud (või juurutamas) kolm ELi riiki (st Sloveenia, Horvaatia ja Bulgaaria).

Last modified: Tuesday, 27 September 2022, 1:09 PM